Dofinansowanie fotowoltaiki we Wrocławiu

Fotowoltaika to niezwykle korzystne przedsięwzięcie, pozwala ograniczyć wydatki związane z poborem energii, a dodatkowo przyczynia się do ochrony środowiska. Instalacja paneli fotowoltaicznych może być jednak bardzo kosztowna, w związku z tym warto dowiedzieć się, jakie istnieją sposoby na ograniczenie lub zwrot poniesionych kosztów. Jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy na ten temat, najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy pomogą Ci z wszelką dokumentacją oraz wnioskami.

MBM Solar to przedsiębiorstwo działające na rynku od wielu lat, które specjalizuje się w usługach związanych z fotowoltaiką. Wrocław jest również miastem, w którym realizują swoje instalacje. Możesz być pewien profesjonalnego podejścia oraz doradztwa na każdym etapie współpracy. Specjaliści doradza Ci w kwestii wyboru ilości paneli, miejsca montażu, dofinansowania, sprawnie przeprowadzą montaż oraz zapewnią dalsze serwisowanie. To niezwykle istotne, jeśli chcesz czerpać korzyści z poprawnie działających paneli fotowoltaicznych.

Dotacje Fotowoltaika Wrocław

W Polsce funkcjonuje kilka programów dofinansowań, które pozwalają zaoszczędzić na instalacji fotowoltaiki. Pierwszym z nich jest rządowy projekt “Mój prąd”, który może pokryć aż 50% wydatków na fotowoltaikę. Zapewnia nie więcej niż 5 tys. złotych i dotyczy mikroinstalacji o mocy 5-10 kWp. Co ważne, projekt instalacji musi być gotowy przed złożeniem wniosku. Kolejny rządowy program to “Czyste powietrze”, dotyczy on poniesienia kosztów montażu i instalacji fotowoltaiki. To bezzwrotne świadczenie, które skierowane jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych dokonujących termomodernizacji.

Inną opcją na zwrot kosztów jest odliczenie fotowoltaiki od podatku, wykorzystując tak zwaną ulgę termomodernizacyjną. Poniesioną kwotę możemy rozliczyć maksymalnie w okresie 6 lat. Łączna kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 tys. złotych. Wydatki, które zostały sfinansowane z wykorzystaniem innego programu, nie podlegają odliczeniu. Przedsięwzięcie należy zrealizować w ciągu 3 lat, licząc od roku podatkowego, w którym poniesiono pierwsze koszta.

Profesjonalne doradztwo i darmowa wycena!
KONTAKT

Jak uzyskać dotację na fotowoltaikę we Wrocławiu?

Programów dofinansowań jest w Polsce kilka. Warto jeszcze przed planowaniem montażu, zastanowić się, z jakiego można skorzystać, tak aby zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. To bardzo istotne z punktu widzenia opłacalności inwestycji. Aby uzyskać dotacje na fotowoltaikę, należy już na etapie planowania zadbać o odpowiednią dokumentację. Z tym najlepiej poradzą sobie firmy świadczące profesjonalne usługi. Zadbają one o pełne poświadczenie poniesionych wydatków, przygotują odpowiednie wnioski i podpowiedzą właściwy termin złożenia dokumentów.

Fotowoltaika to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala uniezależnić się od dostaw prądu z sieci. Z wykorzystaniem paneli słonecznych stworzysz swoją własną, domową elektrownię. Pozwoli Ci to zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a dodatkowo troszczysz się o środowisko. Inwestycja nie musi być bardzo kosztowna, jeśli zostanie odpowiednio zbilansowana, a Ty uzyskasz niezbędne dofinansowanie. W tej kwestii zaufaj profesjonalistom.